7 stycznia 2019 Bez kategorii 0

dietetyk Poznań

Czy potrzebny mi dietetyk?

Dietetyk Poznań to oferta, która z całą pewnością nie zostanie niezauważona. Dlaczego? To oczywiste, ponieważ coraz więcej osób przywiązuję wagę do tego, w jaki sposób się odżywia. Powszechne stało się powiedzenie, że “jesteś tym, co jesz”. Nawiasem mówiąc, tak jest w istocie. Nasze zdrowie zależy przecież od tego, co jemy. Nie trzeba nikomu jakoś specjalnie tłumaczyć, że żywność, jaką mamy w naszych sklepach, pozostawia wiele do życzenia. Chodzi przede wszystkim o to, że jedzenie jest dosłownie nafaszerowane chemią. Statystyki podają, że rocznie zjadamy ok. 2 kg konserwantów i tzw. substancji dodatkowych, które producenci nagminnie dodają do swoich wyrobów. Nic więc dziwnego, że musi się to wszystko odbijać na naszym zdrowiu, niestety. Co w takim razie robić, żeby nie dać się truć? No cóż, trzeba szukać zdrowej żywności. Po drugie, starajmy się przygotowywać jak najwięcej posiłków w domu. Tym sposobem rzeczywiście będzie wiadomo, co jemy. Zamiast kupować półprodukty, starajmy się dania przyrządzać od podstaw. Nie jest to znów takie trudne. No, na pewno trzeba na to poświęcić więcej czasu, ale przecież wyjdzie nam i naszym domownikom to na zdrowie. A to jest w końcu najważniejsze.
Ale nie tylko jakość jedzenia ma znaczenie. Do tego jeszcze dochodzi kwestia liczby dziennych posiłków. Potwierdzi to dietetyk Poznań czy każdy inny. Należy jeść mniej, a częściej. Pięć posiłków dziennie to taka optymalna liczba.
Na koniec warto jeszcze wspomnieć o jeszcze jednej niezwykle istotnej rzeczy, którą trzeba koniecznie wziąć pod uwagę, jeśli chcemy cieszyć się dobrym zdrowiem i dobrą kondycją. Otóż, to nic innego jak aktywność fizyczna. Tak, codzienny wysiłek to podstawa. Możliwości jest wiele. Można pływać, ćwiczyć na siłowni, uprawiać nordic walking, biegać, jeździć na rowerze. Każdy na pewno będzie w stanie znaleźć coś dla siebie.