12 marca 2019 Bez kategorii Samochód 0
usg-krakow

Czym jest USG Kraków?

Usg jest bardzo pomocnym narzędziem diagnostycznym, a co ważniejsze — badanie ultrasonograficzne jest w pełni bezpieczne dla pacjenta. Nie wykazano szkodliwości i działań niepożądanych promieni ultradźwiękowych, które są wykorzystywane w tym badaniu diagnostycznym.

usg-krakow

Do zalety badania ultrasonograficznego należy również fakt, że można go wielokrotnie powtarzać w krótkich odstępach czasu, co więcej jest to badanie tanie i dostępne powszechnie w większości gabinetów medycznych.

Ultrasonografia w Polsce i na świecie intensywnie się rozwija, powstaje coraz więcej bada naukowych na temat wykorzystywania ultrasonografii w różnych dziedzinach medycyny. Ostatnio bardzo popularne są artykuły na temat zastosowania badania ultrasonograficznego w medycynie ratunkowej, neurologii oraz ortopedii i rehabilitacji.

usg-3d-krakow

Dostępne są coraz nowocześniejsze aparaty ultrasonograficzne, dzięki czemu badający lekarz uzyskuje obrazy w coraz to lepszej jakości. Poprawia to skuteczność diagnostyki lekarskiej w wielu dziedzinach. Nowe aparaty mają wiele ciekawych i przydatnych funkcji. Na przykład istnieją już aparaty umożliwiające uzyskanie obrazów narządów i tkanek w przekroju 3D. Jest to nowa możliwość, której nie posiadają jeszcze wszystkie aparaty diagnostyczne. Usg 3D Kraków daje możliwość wykonania badania usg w takiej projekcji. Jeśli chcemy wykonać sobie jak najdokładniejsze badanie ultrasonograficzne, to powinniśmy skorzystać właśnie z takiego aparatu, jest on dokładniejszy i precyzyjny. Pozwala na wykluczenie lub potwierdzenie wielu przypuszczalnych przyczyn naszych dolegliwości, z którymi zgłaszamy się najczęściej do lekarza pierwszego kontaktu.

Jeśli nadal zastanawiasz się, gdzie wykonać swoje badanie usg, zlecone przez lekarza, wybierz taką jednostkę, która posiada nowoczesny aparat dający możliwość wykonania badania w projekcji 3D.