22 listopada 2018 Bez kategorii 0

Jak najbardziej popularną formę aktywności uważa się taniec. Dzieli się on na wiele gatunków i rodzajów. Można powiedzieć, że jest dostosowany dla każdego człowieka. Niektórzy twierdzą, że każdy w sobie ma muzykę i gdy usłyszy tę swoją, to potrafi tańczyć. Jako, że taniec jest bardzo szeroko rozwinięty nie ma potrzeby się w nim ograniczać. Istnieje taniec w parach, jak i taniec samodzielny. Wyróżnić tez można widowisko, jako sztukę tańca. Jednym z takich widowiskowych zjawisk jest taniec ze światłem.
Osoba tańcząca używa światła jako swojego narzędzia. Porusza się subtelnie i porusza wtedy światłem, które trzyma w dłoniach. Często używa się do tego zwykłego ognia, wystarczy nawet pochodnia. W dzisiejszych czasach mamy spory wybór lamp bezprzewodowych, które można używać właśnie do tej formy tańca. Warto używać różne kształty. Koliste ruchy pozwalają na tworzenie się co raz większej ilości kształtów. Bardzo symetryczne obrazy ze światła, są najwyraźniej widoczne późnym wieczorem bądź w nocy. Wybrać do tego można też ciemne pomieszczenie.
Oprócz używania lamp trzymanych w dłoniach można też przymocować lampy ledowe na ubraniach osoby tańczącej. Przy bardzo ciemnym otoczeniu, taka stylizacja, robi na jednej osobie, ogromne wrażenie. Tancerz wygląda wtedy jak robot, który porusza się w rytm muzyki. tutaj styl tańca jak najbardziej jest dowolny. Można przy użyciu tych lamp stworzyć też wspaniała scenografię. Odpowiednia muzyka i nastrój miejsca stworzą wymarzoną reakcję publiczności. Tutaj raczej publiczność obserwuje głównie efekty tej pracy. Wielkie wrażenie może też zrobić synchronizacja świateł na osobie tańczącej ze światłami ze scenografii. Taka sztuka tańca jest bardzo popularna i podoba się wielu osobą, z różnych środowisk kulturowych. Jest to bardzo piękne i wywiera spore wrażenie.

taniec ze światłem