1 sierpnia 2019 biuro księgowe Samochód Usługi 0

Czym jest karykatura ze zdjęcia


Karykatury ze zdjęcia
opierają się na zasadzie przedstawienia innej osoby w zmienionej formie, zachowując przy tym cechy charakterystyczne, w celu wywołania pozytywnych i humorystycznych emocji. Karykatury ze zdjęcia, które wyróżniamy to m.in portretowe, bajkowe, czy sztuki teatralne. Karykatura ze zdjęcia może być utworzona graficznie, malarsko, komputerowo, cyfrowo, ale również mogą mieć postać sztuki teatralnej, rzeźby itd. Należy podkreślić, że im większe podobieństwo karykatury ze zdjęcia do konkretnej osoby, tym większą ma wartość artystyczną.

Karykatura ze zdjęcia

Zalecenia

Karykatura ze zdjęcia wymaga przede wszystkim zdjęcia dobrej jakości, aby móc wykonać zbliżenie twarzy oraz uśmiechu i uchwycić każdy szczegół. Przed wykonaniem takiej pracy, najlepiej aby klient wysłał konkretne zdjęcie e-mailem lub pocztą. Dodatkowo należy zawrzeć wszystkie detale, które mają być widoczne w efekcie końcowym. Można dołączyć opis osoby wtedy ułatwi to narysowanie postaci jak najbardziej realistycznej.

Cechy charakterystyczne

Ogólny charakter ma być przyjacielski oraz napełniony dobrym humorem bez złośliwej satyry. Istotne jest to aby wysłane zdjęcia osoby uwieczniały jej uśmiech. Jest to bardzo charakterystyczna cecha każdego i wykonanie go bez znajomości może mieć efekt sztuczny. Uśmiech nie jest wyłącznie wyrazem pokazania zębów i rozciągniętych ust, ale jest to zaawansowana mimika twarzy. Widoczne są wszelkie zmarszczki na policzkach, dołeczki, kształt oczu jest zmieniony, jak i linia brwi.

karykatury ze zdjęcia

Idealny prezent

Wykonanie karykatury ze zdjęcia zajmuje trochę czasu dlatego decydując się na taki prezent należy uwzględnić to w ostatecznym terminie. Karykatura ze zdjęcia jest przede wszystkim niesamowicie uniwersalnym prezentem. Można ją obdarować dosłownie każdemu, niezależnie od płci, wieku, statusu, zawodu czy okazji. Może być wykonana w dowolnym formacie, technice czy kolorze. W zależności od wyboru tych czynników, jest ustalana adekwatna cena. Wszelkie pomysły najlepiej uzgodnić bezpośrednio z artystom.