11 lipca 2017 Bez kategorii 0

Kupując coś w hipermarkecie bardzo często pytamy o torebkę jednorazową. Przeważnie płacimy za nią kilka lub kilkadziesiąt groszy. Warto jednak rozważyć, czy nie lepiej wybrać torby bawełniane. Jeśli przeliczymy grosiki, jakie wydaliśmy na jednorazówki w przeciągu roku, to ta kwota wcale nie okaże się taka mała. W dodatku wyrzucone reklamówki zanieczyszczają środowisko. Pół biedy, jeżeli jeszcze te torby plastikowe wykorzystamy w charakterze worka do wyrzucenia odpadków, lecz najczęściej lądują one w koszach bądź nawet poza nim. Wtedy spostrzegamy je na drzewach i krzewach jako specyficzne, nie za bardzo gustowne “ozdoby”. Takie walające się plastikowe torebki stanowią również znaczne niebezpieczeństwo dla dzikich zwierzaków. Zdarzały się przypadki zaplątania się młodych bocianiąt w plastikowe torby przyniesione przez rodziców do gniazda i jedynie interwencja człowieka ocaliła ptaki. Wobec tego warto zakupić torbę bawełnianą.

torby bawełniane

Torby bawełniane są coraz ładniejsze. Nie kosztują wcale wiele, jeśli się przeliczy pieniądze wydane na torebki jednorazowe. Bardzo często możemy też tego typu torbę otrzymać jako reklamowy gadżet za darmo. Opłaca się tego typu torbę mieć przy sobie w plecaku bądź wozić w aucie. Nie zajmuje ona dużo miejsca oraz możemy ją mieć pod ręką w sytuacji nieprzewidzianych zakupów. Po zużyciu można ją bez skrępowania wyrzucić wraz z pozostałymi biodegradowalnymi przedmiotami, gdyż w krótkim czasie rozłoży się w całości. Jest przecież zrobiona z naturalnej bawełny.

Gdyż tego typu torby nie są za wielkie, więc jeśli przewidujemy większe zakupy, to żeby nie brać kilku torebek jednorazowych, kupmy większą torbę zrobioną z wytrzymałego tworzywa. Kosztuje ona zwykle kilka lub kilkanaście złotych, lecz będzie nam służyć przez parę lat, albowiem te torby są stworzone niezmiernie porządnie. Używając torby bawełniane oraz wielorazowe będziemy skuteczniej chronić otoczenie przed zaśmieceniem.